
Afgelopen weekend werd in de Amsterdamse zoo Artis voor de derde keer in de 173-jarige geschiedenis een olifant geboren. Olifantenmoeder Thong Tai beviel die zaterdagochtend van een negentig kilo zware dochter, die de naam Mumba meekreeg van haar verzorgers.
Amsterdamse dierentuin verwelkomt Mumba
Afgelopen weekend werd in de Amsterdamse zoo Artis voor de derde keer in de 173-jarige geschiedenis een olifant geboren. Olifantenmoeder Thong Tai beviel die zaterdagochtend van een negentig kilo zware dochter, die de naam Mumba meekreeg van haar verzorgers.
Deze naam werd ingestuurd door de drie-jarige Wessel Leeuwens en is gekozen uit ruim tweeduizend inzendingen voor een namenwedstrijd. Mumba is een Indiase naam, wat toepasselijk is omdat de Aziatische olifant (Elephas maximus) in India voorkomt en een god is uit het Indiase godenrijk.
De geboorte duurde maar liefst 48 uur, maar is voorspoedig verlopen. Mumba maakte volgens de Amsterdamse dierentuin een sterke indruk: de baby-olifant is al erg beweeglijk en kon al binnen een kwartier staan. Ondertussen is Mumba reeds te bewonderen door het publiek, dit kon pas nadat ze voor het eerst gedronken had.
De draagtijd bij olifanten duurt veel langer dan bij mensen. Pas na 22 maanden kwam Mumba ter wereld. Omdat Mumba een vrouwtje is, maakt ze onderdeel uit van de kudde. Moeder Thong Tai beviel eerder al in 2005 van Yindee, die nu ook nog steeds in Artis rondloopt, en overigens ook aanwezig was bij de bevalling. Hier is speciaal voor gekozen zodat zij kon zien hoe een bevalling gaat. Dit is voor alle hogere zoogdieren, zoals de olifant, erg belangrijk. Het was leerzaam voor Yindee om een bevalling mee te maken zodat zij weet wat er gebeurt als ze zelf een kalfje krijgt. In 2009 werd er ook een olifantje geboren in Artis, maar toen was de zwangerschap van Thong Tai niet voldragen en overleed het olifantje.
Mumba is al direct bij haar geboorte geadopteerd. DekaMarkt heeft zich voor meerdere jaren aan het olifantje verbonden.