2011-03-Gorky-Park

De bekende Russische multi-miljonair, Roman Abramovich, plant nu ook activiteiten in de pretparkwereld: zo zou hij nabij de Skolkovo een nieuw park willen bouwen en Gorky Park een grondige opknapbeurt willen geven.

Abramovich in de pretparkenwereld?

De bekende Russische multi-miljonair, Roman Abramovich, plant nu ook activiteiten in de pretparkwereld: zo zou hij nabij de Skolkovo een nieuw park willen bouwen en Gorky Park een grondige opknapbeurt willen geven.

De burgemeester van Moskou had zich eerder al negatief uitgelaten over de staat waarin de pretparken in zijn stad zich bevonden. Hij eiste dat er een herstelplan werd uitgetekend om de parken te herstellen en recreatiezones te creëren.

Abramovich bood zich alvast als vrijwilliger aan om Gorky Park onder handen te nemen. Al is dit nog niet officieel bevestigd en bekrachtigd. Door de inbreng van de multi-miljonair zou men serieuze investeringen kunnen doen. Zeker als in zijn zog meerdere investeerders zich komen aanbieden… John Mann, woordvoerder van Abramovich weigerde alvast om in te gaan op de gestelde vragen betreffende dit topic.

Gorky Park is een park gelegen aan de rivieroevers en is ongeveer 100 ha groot. Het park werd in 1928 geopend, en heeft verschillende sportfaciliteiten en andere attracties die fel verouderd zijn.

Naast het gerucht over Gorky Park, is er ook een ander nieuw uit Moskou, namelijk dat diezelfde Abramovich van plan is om een nieuw pretpark uit de grond te stampen, nabij Skolkovo, dat deel uitmaakt van de stadsrand van Moskou.
Eind 2007 had zijn bedrijf de rechten gewonnen om een domein van 297 ha woud om te bouwen tot Meshchersky, een themapark geïnspireerd door muziek, met fonteinen en restaurants. Volgens Mann is dit project nog steeds in een planningsfase.

Volgens geruchten zou dit nieuwe park mee kunnen deeluitmaken van de nieuwe visie van de burgemeester om zo meer recreatiezones te creëren, met sportmogelijkheden, gaande van tennisvelden tot rollerskate pistes…