
Het Britse themapark-resort Alton Towers heeft via een aankondiging bekend gemaakt dat the Smiler een 14-loop rollercoaster zal worden.
Lees verder...
Tijdens het pinksterweekend vieren Kaatje, Kamiel en Viktor feest in Plopsaland De Panne met de opening van hun eigen themazone.
Lees verder...
Vorige zondag is er een monniksgier geboren in ZOO Antwerpen, Orion. Deze geboorte is uitstekend nieuws voor het Europese kweekprogramma.
Lees verder...
Planckendael verwelkomt een niew mannetje bij de giraffen: Saleye. Hij maakte eind vorige week zijn intrede in de grote Savanne.
Lees verder...
In de nieuwe spektakelshow ‘The Battle’ van Bobbejaanland, nemen cowboys te paard het op tegen cowboys op een BMX.
Lees verder...![]()
Walibi Belgium lanceerde vorig seizoen de Walibi Connect. Dit jaar gaat het park verder met de lancering van een mobiele app...
Lees verder...Het derde Erlebnisland werd begin maart plechtig geopend: vijf hectare tropisch oerwoud met een typisch Aziatisch landschap en wilde dieren uit dat boeiend continent. Met deze ingrediënten opende Zoom Erlebniswelt na Afrika en Alaska het derde en laatste themaland.
De eerste stappen in de Aziatische jungle waren toegezegd aan enkele prominenten zoals Frank Baranowski, de burgemeester van Gelsenkirchen en Ulrich Kollmann, directeur van de Vereniging voor Energie en Economische mbH. Tesamen met drie vooraanstaande metgezellen, Annabelle Mandeng, Tanja Szewczenko en Minh-Khai Phan-Thi verkenden zij de nieuwe wereld van Azië.
Vanaf vandaag, vrijdag 5 maart 2010, kunnen ook bezoekers het nieuwe pad van ruim 4 km ontdekken.
Het zogenaamde mammoet-project, opgestart in 2000, werd voor 91 miljoen Euro gerealiseerd, nu met de voltooiing van het Aziatisch gedeelte, goed voor 23 miljoen Euro. In de natuurlijk ontworpen dierenhabitats, meer dan 30 ha groot in totaal, leven ongeveer 700 dieren, meer dan 100 verschillende soorten. Voor Ulrich Kollmann, directeur van Gesellschaft für Energie und Wirtschaft mbH, is het dierenpark een unieke dierentuin met een baanbrekend concept: "Zoom Erlebniswelt is voor het Ruhrgebied en Duitsland een mijlpaal in de Duitse zoogeschiedenis. Ongeveer vier miljoen bezoekers sinds 2005 hebben het park ontdekt; het heeft tot nu toe onze verwachtingen overtroffen."
Ongeveer 60 bedrijven en ongeveer 200 werknemers waren in de bouw betrokken. Hoogtepunt is zeker het 3000m² grote eiland voor orang-oetans, met een meer van zeven miljoen liter water. Bovendien is er ook Canopy Walk, een wandelroute op boomhoogte. Verder is er een tropisch paradijs, twee restaurants, een 850 m² overdekt avonturenspeelplaats "Dragon Land". In de afgelopen weken zijn reeds een groot deel van de dieren bewoners verhuisd naar hun nieuwe leefgebieden. Een orang-oetan familie, de kleine panda, vleerhonden, de Aziatische otter en verschillende vogels en reptielen zijn de voornaamste nieuwe inwoners.

Vorige zondag is er een monniksgier geboren in ZOO Antwerpen, Orion. Deze geboorte is uitstekend nieuws voor het Europese kweekprogramma.

Artis bestaat dit jaar 175 jaar. Speciaal hiervoor heeft Artis in samenwerking met Uitgeverij Rubinstein het jubileumboek "Ik hou van Artis" gemaakt.

Afgelopen weekend is het eerste pinguïnei van de populatie Humboldt pinguïns in Sea Life Blankenberge uitgekomen. Chickie en Animal zijn de trotse ouders van het jonge kuikentje.

Afgelopen weekend werd in Diergaarde Blijdorp het nieuwe tropische vlinderparadijs, Amazonica, officieel geopend. Amazonica is het Jubileumgeschenk van de Vrienden van Blijdorp.

De Humboldt pinguïns in Sea Life Blankenberge verwachten gezinsuitbreiding. Omwille van hun bedreigde status is het maritieme park alvast bijzonder blij.

Planckendael verwelkomt een nieuw neushoornvrouwtje in kader van het kweekprogramma van de Indische Neushoorn. Naarnaast zal het verblijf ook muntjaks huisvesten.