• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
facebook  twitter

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Grootste zoetwatervis in enkele dierenparken

In enkele Nederlandse dierentuinen zwemmen sinds vorige week verschillende arapaima’s rond, de grootste zoetwatervissen ter wereld. Deze vissen hebben nu nog maar een afmeting van zo’n 30 centimeter.

2012-08-Emmen-Arapaima180In het wild komen ze voor in het Amazonegebied in Zuid-Amerika. Het is een ernstig bedreigde diersoort. Toen een Nederlandse importeur van deze vissoort niet over de vereiste papieren beschikte, werd een groot aantal arapaima’s in beslag genomen. Ze zijn ondergebracht in de aquaria van Dierenpark Emmen, Artis en Diergaarde Blijdorp.

Arapaima’s leven in het Amazonegebied in meertjes die in drogere perioden afgesloten raken van vers zuurstofrijk water. De arapaima redt zich daar prima omdat hij zuurstof uit de lucht kan halen. Hij zwemt naar het wateroppervlak, neemt een hap lucht en duikt weer onder. In het water raken andere vissen verzwakt en vormen daardoor een makkelijke prooi voor de grote arapaima’s.

In Dierenpark Emmen zullen de nieuwe vissen te zien zijn in AmeriCasa, het overdekt Zuid-Amerikaanse regenwoud en in een groot bassin van de aquariumafdeling. De arapaima’s zijn inmiddels gewend aan het Nederlandse voer en zullen snel groeien. Uiteindelijk kunnen ze uitgroeien tot vissen van twee tot drie meter lengte en een gewicht van 200 kilo.

Zoo Nieuws

  • 2013-05-ZooAntwerpen-gier

    Vorige zondag is er een monniksgier geboren in ZOO Antwerpen, Orion. Deze geboorte is uitstekend nieuws voor het Europese kweekprogramma.

    Lees verder...
  • 2013-05-ArtisBoek

    Artis bestaat dit jaar 175 jaar. Speciaal hiervoor heeft Artis in samenwerking met Uitgeverij Rubinstein het jubileumboek "Ik hou van Artis" gemaakt.

    Lees verder...
  • 2013-04-SeaLifePinguinBaby

    Afgelopen weekend is het eerste pinguïnei van de populatie Humboldt pinguïns in Sea Life Blankenberge uitgekomen. Chickie en Animal zijn de trotse ouders van het jonge kuikentje.

    Lees verder...
  • 2013-04-Blijdorp

    Afgelopen weekend werd in Diergaarde Blijdorp het nieuwe tropische vlinderparadijs, Amazonica, officieel geopend. Amazonica is het Jubileumgeschenk van de Vrienden van Blijdorp.

    Lees verder...
  • 2013-04-SeaLifeB-Pinguin

    De Humboldt pinguïns in Sea Life Blankenberge verwachten gezinsuitbreiding. Omwille van hun bedreigde status is het maritieme park alvast bijzonder blij.

    Lees verder...
  • 2013-04-Planckendael-Neushoorn320

    Planckendael verwelkomt een nieuw neushoornvrouwtje in kader van het kweekprogramma van de Indische Neushoorn. Naarnaast zal het verblijf ook muntjaks huisvesten.

    Lees verder...

Bezoeken

Vandaag
Gisteren
Deze Week
Vorige Week
Deze Maand
Vorige Maand
Sinds 20 Mei 2012
1026
1675
4163
9152
32286
47074
413317