
De Vlaamse minister van Toerisme, Geert Bourgeois, houdt zes miljoen euro beschikbaar voor de bouw van een nieuw olifantenverblijf in het Mechelse dierenpark Planckendael. In het kader van een internationaal kweekprogramma zullen vijftien Aziatische slurfdieren er hun nieuwe thuis vinden. De ruimte in Zoo Antwerpen was hiervoor immers niet geschikt. Kai-Mook en haar olifantenfamilie zullen dus op termijn verhuizen naar Dierenpark Planckendael. De voorbereidingen aan de bouwwerkzaamheden zijn reeds begonnen: de jachtluipaarden verhuisden naar een nieuw buitenverblijf in Afrika, waar ze vanaf de kerstvakantie zullen te bewonderen zijn. De Arabische oryxen en de duingazellen zullen de nieuwe buren voor hen zijn.
De totale kostprijs van het project bedraagt 10,5 miljoen euro. Toch verdwijnen niet alle olifanten uit de Antwerpse zoo... olifanten die geen deel uitmaken van het kweekprogramma zullen sinjoor blijven.
Ander dierennieuws valt ook te rapen bij de gnoe, die gezelschap heeft gekregen. Tot voor kort zat hij troosteloos alleen, wat tegennatuurlijk is, vermits gnoes kuddedieren zijn. Sinds kort zorgen drie vrouwelijke medebewoonsters voor leuk gezelschap. De drie vrouwtjes zijn afkomstig uit de Beekse Bergen. Het betreft een moeder en dochter, plus een ander vrouwtje van ongeveer 1 jaar oud.
Bij de capybara's valt er gezinsuitbreiding te melden. Vier kleine capybara's werden geboren. Deze baby-waterzwijnen, afkomstig uit Zuid-Amerika, zijn reeds zichtbaar voor het publiek.
| Bezoeken | [+/-] | |
| Vandaag: Gisteren: Eergisteren: | 724 926 1033 | -107 |
| Deze week: Vorige week: De week daarvoor: | 4867 6615 7755 | -1140 |
| Deze maand: Vorige maand: De maand daarvoor: | 18223 33641 32038 | +1603 |